Pompy, kompresory i strzykawki laboratoryjne
garepost
Przejdź do treści

Zestaw uszczelnień – gdzie się przyda?


Uszczelnienia to często niezbędne elementy wielu maszyn i urządzeń, bez których te nie mogłyby prawidłowo działać. Uszczelkę umieszcza się w miejscach połączeń różnych części czy elementów. Ma za zadanie utrzymać w danym systemie ciśnienie cieszy i gazu oraz skuteczne izolować je od otoczenia. Oddziela też od siebie przestrzenie, w których znajdują się dwa czynniki o różnych ciśnieniach czy temperaturach. Uszczelnienia można podzielić na statyczne, czyli takie, które umieszcza się pomiędzy elementami nieporuszającymi się względem siebie, oraz ruchowe – stosowane analogicznie przy elementach, które względem siebie się poruszają.

Zobacz katalog produktów

Rola uszczelek


Uszczelka może być wykonana z różnego rodzaju materiałów, np. gumy, metalu lub tworzywa sztucznego. Posiada różne kształty, w zależności od tego, co ma uszczelniać. Dobór materiału jest bardzo ważny w stosunku do urządzenia, które ma zostać uszczelnione – kluczową rolę może grać niska ścieralność lub odporność na działania chemiczne. Jednym z rodzajów uszczelnień są o-ringi, czyli pierścienie o okrągłym przekroju poprzecznym, które najczęściej służą do zabezpieczania łączeń w wielu systemach, takich jak silniki urządzeń. Uszczelnienia zgarniające natomiast mają za zadanie zapobiegać zanieczyszczeniom układu hydraulicznego. W celu ochrony sprężarek, np. kompresora klimatyzacji w samochodzie, przed wypływem czynnika chłodzącego stosuje się uszczelnienie czołowe. W naszej ofercie posiadamy też m.in. zestaw naprawczy do pompy.

Zestawy do uszczelniania od Elmo Rietschle


Zestawy uszczelnień oferuje m.in. niemiecka firma Elmo Rietschle, która zawsze gwarantuje najwyższą jakość swoich produktów. Stosuje wytrzymałe, solidne materiały, a produkty testuje przed ich wyjściem na rynek, dzięki czemu klienci mogą cieszyć się zakupem przez wiele lat. W naszym sklepie dostępne są różnego rodzaju uszczelnienia od Elmo Rietschle, które sprawdzą się w przypadku wielu urządzeń. Jeżeli potrzebujesz zestawu uszczelek, zadzwoń do nas – nasi specjaliści udzielą Ci wszystkich potrzebnych informacji. Zapraszamy do kontaktu!
FIRMA
Jako autoryzowany dystrybutor polecamy usługi w zakresie: dostawa urządzeń, dostaw oryginalnych części zamiennych i akcesoriów, doradztwo techniczne, serwis. Oferujemy i dostarczamy pełną gamę pomp próżniowych, dmuchaw i sprężarek.
Created PROVITO
O NAS
...jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem firmy GD ELMO RIETSCHLE i GD THOMAS w Polsce. Posiadamy status głównego partnera serwisowego.
HISTORIA
...działmy na rynku polskim od 1993 roku. Oferujemy Państwu i dostarczamy pełną gamę pomp próżniowych, dmuchaw i sprężarek. Kompleksowa obsługa od dostaw przez wdrożenia po serwis.
GAREN POST
Pompy, kompresory i strzykawki laboratoryjne
garenpost
Wróć do spisu treści