Pompy, kompresory i strzykawki laboratoryjne
garepost
Przejdź do treści

Pompa z pierścieniem wodnym – zasada działania


Pompy z pierścieniem wodnym służą do wytwarzania próżni w miejscach, gdzie usuwa się wilgotne opary lub gazy bądź gdy przy sprężaniu cieczy występuje tendencja do kondensacji wewnątrz pompy próżniowej. Przydadzą się zatem wszędzie tam, gdzie potrzeba urządzenia do procesów wilgotnych. Jej działanie opiera się na obrocie wirnika zamontowanego w cylindrycznej obudowie. Wytwarza on próżnię, oddzielając obszar ssawny od wylotowego. Płynem eksploatacyjnym jest zazwyczaj woda bądź inna, niereagująca z gazem lub parą ciecz. Ruch wirnika sprawia, że płyn formuje tzw. pierścień cieczowy, który uszczelnia poszczególne przestrzenie do cylindra. Gaz pompowany jest w przestrzeniach pomiędzy łopatkami i pierścieniem cieczowym, a dzięki ułożeniu mimośrodkowemu wirnika objętości tych przestrzeni ulegają zmianie – w ten sposób gaz jest zasysany, sprężany, a potem znów uwalniany. Z uwagi na ciecz eksploatacyjną mechanizm pompy może być użytkowany tylko w zakresie niskiej próżni.


Zalety pomp z pierścieniem cieczowym


Dzięki możliwości zasysania zawilgoconego lub zaolejonego powietrza pompa z pierścieniem cieczowym może służyć przy wielu aplikacjach w przemyśle wytwórczym. Urządzenie można stosować w różnych gałęziach przemysłowych, m.in. w dziale spożywczym, chemicznym, farmaceutycznym i elektrycznym – wszędzie tam, gdzie występuje konieczność wytworzenia próżni w zakresie do 33mbar(a). Pompy mogą pracować w sposób ciągły. Mają prostą budowę i są nietrudne w konserwacji. Zapewniają dodatkowo izotermiczne sprężanie, co jest niezwykle istotne w przypadku gazów niebezpiecznych lub wrażliwych. Występują w wersji jedno- i dwustopniowej, różniącej się wydajnością i powtórzeniem sprężania medium. W ofercie posiadamy też inne pompy próżniowe.

Zobacz katalog produktów

Pompy próżniowe z pierścieniem wodnym Elmo Rietschle


Niemiecka firma Elmo Rietschle produkuje niezawodne urządzenia próżniowe i ciśnieniowe, o czym przekonało się już tysiące klientów na całym świecie. Pompy próżniowe z pierścieniem cieczowym tej marki cechują się dużą odpornością na ścieranie i korozję; są zabezpieczone przed kamieniem i osadem. Powłoka ceramiczna zapewnia stałą charakterystykę pracy. Wysokiej jakości materiały użyte do budowy pompy, takie jak stal nierdzewna, pozwalają na stabilne, wydajne użytkowanie przez wiele lat. Jeżeli potrzebujesz pompy z pierścieniem cieczowym, zamów ją w naszym sklepie i ciesz się niezawodną trwałością zagwarantowaną przez firmę Elmo Rietschle!
FIRMA
Jako autoryzowany dystrybutor polecamy usługi w zakresie: dostawa urządzeń, dostaw oryginalnych części zamiennych i akcesoriów, doradztwo techniczne, serwis. Oferujemy i dostarczamy pełną gamę pomp próżniowych, dmuchaw i sprężarek.
Created PROVITO
O NAS
...jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem firmy GD ELMO RIETSCHLE i GD THOMAS w Polsce. Posiadamy status głównego partnera serwisowego.
HISTORIA
...działmy na rynku polskim od 1993 roku. Oferujemy Państwu i dostarczamy pełną gamę pomp próżniowych, dmuchaw i sprężarek. Kompleksowa obsługa od dostaw przez wdrożenia po serwis.
GAREN POST
Pompy, kompresory i strzykawki laboratoryjne
garenpost
Wróć do spisu treści