Pompy, kompresory i strzykawki laboratoryjne
garepost
Przejdź do treści

Pompa śrubowa - do czego służy?


Pompa śrubowa (inaczej pompa ślimakowa) to rodzaj pompy wyporowej zbudowanej z wirnika w kształcie śruby. Ruch rotacyjny śruby powoduje przemieszczanie się komór wyporowych wzdłuż osi pompy, co skutkuje zasysaniem cieczy. Obracając się, śruba wypycha płyn w odpowiednim kierunku, pozwalając na jej transport. Główne zastosowanie pompy śrubowej to przemieszczanie nie tylko wody, ale różnych płynów, również tych o dużej lepkości oraz takich, które zawierają ciała stałe, np. pestki czy łodygi roślin. Można ją wykorzystywać w różnych gałęziach przemysłu, m.in. w przemyśle spożywczym, ale też chemicznym, kosmetycznym czy maszynowym dzięki możliwości pompowania detergentów, olejów, kwasów i wielu innych cieczy.

Zobacz katalog produktów


pompa śrubowa S-VSA TWISTER pompa śrubowa S-VSB TWISTER pompa śrubowa S-VSI TWISTER

Zalety pomp śrubowych


Pompy śrubowe zbudowane są z niewielu elementów, w związku czym nie często zdarzają się awarie, a ich obsługa nie powinna sprawiać większych problemów. Dzięki solidnej konstrukcji i odpowiedniej budowie pompa śrubowa, w porównaniu do innych tego typu urządzeń, może służyć do zadań specjalnych. Pompowana ciecz może być niemalże dowolna, niezależnie od jej gęstości, wysokiej lepkości czy obecności dodatkowych elementów w formie stałej. Dużym atutem pompy jest delikatny transport cieszy, zwłaszcza tych wrażliwych na zniszczenie, co przekłada się na bezpieczeństwo użytkowania oraz pozwala na szerokie zastosowanie pompy. Niestraszna jej zapiaszczona woda, która w przypadku innych urządzeń mogłaby szybko doprowadzić do starcia się mechanizmów. Kolejną zaletą pomp ślimakowych jest niski poziom hałasu, który nie będzie przeszkadzał w pracy. Pompy śrubowe wyróżnia również proporcjonalność transportu płynów w stosunku do prędkości obrotowej silnika, wysoka wydajność urządzenia, a także duże ciśnienie tłoczenia.

Pompy śrubowe Elmo Rietschle


Producent Elmo Rietschle może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu produktów związanych z technologią ciśnieniową i próżniową. Oferuje solidne produkty najwyższej jakości, niezawodne i wytrzymałe, spełniając w ten sposób nawet największe oczekiwania, o czym przekonali się już klienci na całym świecie. Pompy śrubowe Elmo Rietschle, które znajdują się w naszej ofercie, charakteryzują się dużą efektywnością dzięki wydajności w transporcie cieczy niemal każdego rodzaju. Sprawdzą się na długie lata, zwłaszcza przez wzgląd na odporność na ścieranie oraz minimalistyczny projekt. Sprawdź dostępność pomp śrubowych w naszym sklepie i zamów urządzenie, które spełni wszystkie Twoje potrzeby!
FIRMA
Jako autoryzowany dystrybutor polecamy usługi w zakresie: dostawa urządzeń, dostaw oryginalnych części zamiennych i akcesoriów, doradztwo techniczne, serwis. Oferujemy i dostarczamy pełną gamę pomp próżniowych, dmuchaw i sprężarek.
Created PROVITO
O NAS
...jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem firmy GD ELMO RIETSCHLE i GD THOMAS w Polsce. Posiadamy status głównego partnera serwisowego.
HISTORIA
...działmy na rynku polskim od 1993 roku. Oferujemy Państwu i dostarczamy pełną gamę pomp próżniowych, dmuchaw i sprężarek. Kompleksowa obsługa od dostaw przez wdrożenia po serwis.
GAREN POST
Pompy, kompresory i strzykawki laboratoryjne
garenpost
Wróć do spisu treści