Pompy, kompresory i strzykawki laboratoryjne
garepost
Przejdź do treści

Pompy śrubowe Elmo Rietschle


Pompy śrubowe to rodzaj pomp wyporowych, które wykorzystują zasadę śruby Archimedesa do przemieszczania płynów. Pompy śrubowe są ogólnie bardziej wydajne niż inne typy pomp i mogą być używane w różnych zastosowaniach. Pompy śrubowe zostały wynalezione przez niemieckiego inżyniera Elmo Rietschle w 1872 roku. Pierwsza pompa śrubowa została zainstalowana w 1876 roku w browarze Muelbach w Monachium w Bawarii.

Pompa śrubowa - działanie


Pompa śrubowa składa się z dwóch koncentrycznych cylindrów, które obracają się wokół siebie i mają rowki wycięte na ich zewnętrznych powierzchniach. Jeden cylinder jest podłączony do źródła płynu, podczas gdy drugi jest podłączony do miejsca, w którym płyn będzie odprowadzany. Obrót tych cylindrów powoduje ciągły przepływ z jednego końca do drugiego. Pompy śrubowe są najczęstszym typem pomp spotykanych w przemyśle i są używane do pompowania wody, ścieków, ropy naftowej, gazu lub innych płynów.
FIRMA
Jako autoryzowany dystrybutor polecamy usługi w zakresie: dostawa urządzeń, dostaw oryginalnych części zamiennych i akcesoriów, doradztwo techniczne, serwis. Oferujemy i dostarczamy pełną gamę pomp próżniowych, dmuchaw i sprężarek.
Created PROVITO
O NAS
...jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem firmy GD ELMO RIETSCHLE i GD THOMAS w Polsce. Posiadamy status głównego partnera serwisowego.
HISTORIA
...działmy na rynku polskim od 1993 roku. Oferujemy Państwu i dostarczamy pełną gamę pomp próżniowych, dmuchaw i sprężarek. Kompleksowa obsługa od dostaw przez wdrożenia po serwis.
GAREN POST
Pompy, kompresory i strzykawki laboratoryjne
garenpost
Wróć do spisu treści