Pompy, kompresory i strzykawki laboratoryjne
garepost
Przejdź do treści

Pompa próżniowa Elmo Rietschle – zasada działania i wykorzystanie


Pompy próżniowe są ciekawym przykładem pompy, która zamiast wytwarzać ciśnienie i dostarczać ciecz lub gaz w określone miejsce (tak działają standardowe pompy), usuwają płyny z zamkniętej przestrzeni. Tego typu pompa wytwarza podciśnienie lub warunki bardzo zbliżone do tych panujących w próżni. Takie urządzenie jest potrzebne w wielu procesach technologicznych. Wykorzystywane są w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym, tworzyw sztucznych, papierniczym i drukarskim, w pakowaniu próżniowym produktów żywnościowych i nieżywnościowych, w inżynierii środowiska oraz w przemysłowym myciu części.

Zobacz katalog produktów


Pompy próżniowe Elmo Rietschle w GarenPost


Jeśli szukasz wysokiej jakości pomp do urządzeń wpisujących się w jedną ze wspomnianych gałęzi przemysłu, prezentujemy pompy marki Elmo Rietschle. U nas możesz zamówić pompy z serii L, V, R, C, S oraz X. Zadzwoń i zapytaj o dany produkt!

Seria L – pompy próżniowe z pierścieniem cieczowym


Są idealne w przypadku wilgotnych i mokrych procesów technologicznych. Wyróżniają się większą trwałością i niezawodnością, odpornością na korozję. Są przystosowane do pracy w ekstremalnych warunkach. Wyposażone w ceramiczną wewnętrzną powłokę, która zapobiega powstawaniu osadów wapiennych.

model pompy L-BV3 model pompy L-BV7 model pompy L-BV5

Seria V – pompy próżniowe rotacyjne łopatkowe suche


Cechy konstrukcyjne obejmują maksymalne wydłużenie kanałów powietrza chłodzącego, zastosowanie materiałów odpornych na wysokie temperatury, osłon tłumiących dźwięki i zaworów nadmiarowych. Zalety: praca na sucho, niski poziom hałasu, długi czas eksploatacji, łatwa obsługa.

model pompy V-VTN model pompy V-VTA model pompy V-DTN

Seria R – pompy próżniowe rotacyjne lobowe


W tego typu pompach próżniowych dwa symetrycznie ukształtowane wirniki obracają się w przeciwnych kierunkach i są zsynchronizowane za pośrednictwem pary kół zębatych. Praca odbywa się na sucho, więc komora sprężania pozbawiona jest oleju. To przekładania i łożyska są smarowane olejem. Zalety: konstrukcja modułowa, dostępne jamo pojedyncze zespoły, jako indywidualne zespoły pompowe oraz z opcją regulacji częstotliwości.

model pompy R-VPA model pompy R-VPR model pompy R-VWP

Seria C – pompy próżniowe kłowe


Praca odbywa się bezkontaktowo na sucho. Zapewnia bezpieczeństwo procesowe i niezawodność. W komorze sprężania nie znajduje się olej. Możliwość wybrania modelu z opcją regulacji częstotliwości. Niski poziom hałasu. Łożyska smarowane są olejem z przekładni pompy.

model pompy C-VLR ZEPHYR kompresor niskociśnieniowy C-DLR ZEPHYR pompa ciśnieniowo-próżniowa C-KLR ZEPHYR

Seria S – pompy próżniowe śrubowe


Pompa próżniowa śrubowa może pracować przy dowolnym ciśnieniu, od próżni końcowej do ciśnienia atmosferycznego. W pompie znajdują się dwa równoległe wirniki śrubowe, które są ze sobą zsynchronizowane za pomocą zębatej przekładnie. Każda tego typu pompa marki Elmo Rietschle charakteryzuje się wysoką tolerancją na opary oraz płyny, ponadto są łatwe w obsłudze oraz są niezwykle trwałe. Atutem jest praca na sucho, niewrażliwość na uderzenia wodne oraz krótki czas pozbywania się gazu dzięki wysokiej wydajności ssania.

model pompy S-VSA TWISTER model pompy S-VSB TWISTER model pompy S-VSI TWISTER

FIRMA
Jako autoryzowany dystrybutor polecamy usługi w zakresie: dostawa urządzeń, dostaw oryginalnych części zamiennych i akcesoriów, doradztwo techniczne, serwis. Oferujemy i dostarczamy pełną gamę pomp próżniowych, dmuchaw i sprężarek.
Created PROVITO
O NAS
...jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem firmy GD ELMO RIETSCHLE i GD THOMAS w Polsce. Posiadamy status głównego partnera serwisowego.
HISTORIA
...działmy na rynku polskim od 1993 roku. Oferujemy Państwu i dostarczamy pełną gamę pomp próżniowych, dmuchaw i sprężarek. Kompleksowa obsługa od dostaw przez wdrożenia po serwis.
GAREN POST
Pompy, kompresory i strzykawki laboratoryjne
garenpost
Wróć do spisu treści