Pompy, kompresory i strzykawki laboratoryjne
garepost
Przejdź do treści

Pompy łopatkowe - działanie


Działanie pompy łopatkowej zależy od konstrukcji i wielkości, ale generalnie jest podobne do pompy z tłokiem osiowym. Łopatki są przymocowane do wirnika napędzanego silnikiem elektrycznym lub turbiną parową, który obracając się wytwarza siłę odśrodkową, która powoduje wypychanie płynu na zewnątrz od środka obrotu.

Pompa łopatkowa Elmo Rietschle i Thomas


Przypadki użycia pomp łopatkowych obejmują pompowanie wody lub innych cieczy z jednego miejsca do drugiego. W takich przypadkach ciecz jest przechowywana w pojemniku, który ma otwór z jednej strony, a rura odprowadzająca jest przymocowana z drugiej strony. Ciecz jest wciągana do pompy przez ten otwór i wyrzucana przez rurę tłoczną z dużą prędkością przy każdym obrocie łopatek.

Pompki łopatkowe - budowa


Łopatki zwykle składają się z dwóch płaskich powierzchni, które obracają się na wale, dwie powierzchnie nazywane są „łopatkami”. Łopatki mają między sobą kąt, który nazywa się „kątem padania”. Kąt padania określa, ile energii zostanie przeniesione z jednej łopatki na drugą.
FIRMA
Jako autoryzowany dystrybutor polecamy usługi w zakresie: dostawa urządzeń, dostaw oryginalnych części zamiennych i akcesoriów, doradztwo techniczne, serwis. Oferujemy i dostarczamy pełną gamę pomp próżniowych, dmuchaw i sprężarek.
Created PROVITO
O NAS
...jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem firmy GD ELMO RIETSCHLE i GD THOMAS w Polsce. Posiadamy status głównego partnera serwisowego.
HISTORIA
...działmy na rynku polskim od 1993 roku. Oferujemy Państwu i dostarczamy pełną gamę pomp próżniowych, dmuchaw i sprężarek. Kompleksowa obsługa od dostaw przez wdrożenia po serwis.
GAREN POST
Pompy, kompresory i strzykawki laboratoryjne
garenpost
Wróć do spisu treści