Pompy, kompresory i strzykawki laboratoryjne
garepost
Przejdź do treści

Pompy kłowe - zasada działania


Pompa kłowa to rodzaj pompy próżniowej, która wytwarza podciśnienie i sprężone powietrze w technologii bezstykowej. Oznacza to, że może pracować na sucho – nie ma konieczności stosowania smarów, olejów czy innych płynów w komorze sprężania. Pompy kłowe wyposażone są w dwa wirniki w charakterystycznym kształcie kła. Poruszają się one w cylindrze w dwóch różnych kierunkach z zachowaniem bardzo małych odstępów – nie stykają się ze sobą ani nie dotykają obudowy. Synchronizuje je precyzyjny mechanizm. Podczas obrotu wirników gaz zostaje przemieszczony od strony ssawnej do ciśnieniowej. Wówczas jest sprężany dzięki redukcji objętości pomiędzy wirnikami, następnie zaś zostaje odprowadzany przez przyłącze ciśnieniowe. Ten sprawny proces odbywa się dzięki kształtowi wirników kłowych, które umożliwiają wyciąganie, sprężanie i usuwanie przepompowywanego medium.


Zalety pompy kłowej


Pompy kłowe charakteryzują się niskim poziomem hałasu i dużą wydajnością. Ich dużą zaletą jest brak tarcia, co przekłada się na znacznie niższe koszty serwisowania. Niewielkie zapotrzebowanie energetyczne, a także bezolejowy mechanizm również zmniejszają koszty robocze. Pompa kłowa ma wiele zastosowań w różnych działach przemysłu, na co wpływ ma głównie brak oleju i bezkontaktowa praca na sucho. Stosuje się je m.in. w przemyśle drzewnym, chemiczno-farmaceutycznym, w procesie napowietrzania wody i generowania podciśnienia w klinikach stomatologicznych i chirurgicznych, a także w podciśnieniowych systemach transportowych. Pompy dostępne są z opcją regulacji częstotliwości.

Zobacz katalog produktów

Pompa kłowa od Elmo Rietschle


Wydajne i ekonomiczne pompy kłowe od Elmo Rietschle to pewność najwyższej jakości. Niemiecka firma zawsze sprawdza produkowane przez siebie produkty, zanim wejdą na rynek. Jej wieloletnie doświadczenie i tysiące zadowolonych klientów na całym świecie mogą utwierdzić nas w przekonaniu, że zakup produktów od Elmo Rietschle to dobry wybór. Skontaktuj się z nami i zamów niezawodne pompy kłowe niemieckiej marki już dziś!
FIRMA
Jako autoryzowany dystrybutor polecamy usługi w zakresie: dostawa urządzeń, dostaw oryginalnych części zamiennych i akcesoriów, doradztwo techniczne, serwis. Oferujemy i dostarczamy pełną gamę pomp próżniowych, dmuchaw i sprężarek.
Created PROVITO
O NAS
...jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem firmy GD ELMO RIETSCHLE i GD THOMAS w Polsce. Posiadamy status głównego partnera serwisowego.
HISTORIA
...działmy na rynku polskim od 1993 roku. Oferujemy Państwu i dostarczamy pełną gamę pomp próżniowych, dmuchaw i sprężarek. Kompleksowa obsługa od dostaw przez wdrożenia po serwis.
GAREN POST
Pompy, kompresory i strzykawki laboratoryjne
garenpost
Wróć do spisu treści