Pompy, kompresory i strzykawki laboratoryjne
garepost
Przejdź do treści

Jak działają pompy bocznokanałowe?


Działanie pomp bocznokanałowych polega na produkcji sprężonego powietrza, które wykorzystuje się do prowadzenia różnych procesów, takich jak mieszanie, wentylacja czy napowietrzanie. Zasada działania pomp jest prosta: podczas pracy przenoszą one energię kinetyczną z wykorzystaniem koła o ruchu wirowym do czynnika pośredniczącego, zmieniając ją następnie w ciśnienie. Powietrze zostaje wypchnięte na zewnątrz i sprężone, by później wpłynąć z powrotem do środka i raz jeszcze zostać skompresowane między dwoma dalszymi kołami łopatkowymi. Druga kompresja daje możliwość uzyskania znacznie wyższych różnic ciśnień niż w przypadku wentylatorów. Pompy wyróżnia wysoka sprawność i niski poziom awaryjności.

Zobacz katalog produktów

Pompa bocznokanałowa - zalety


Dużą zaletą, jaką może poszczycić się pompa próżniowa bocznokanałowa, jest to, że nie wymaga regularnego smarowania, a co za tym idzie, potrzeba konserwacji jest ograniczona do minimum. Istotny jest również niski poziom hałasu, który zapewnia specjalna konstrukcja; ciche działanie pompy przekłada się na komfort jej użytkowania. Dodatkową zaletę stanowi brak wibracji podczas działania urządzenia, co gwarantuje stabilność dynamiczną.

Gdzie stosuje się pompę bocznokanałową?


To wielofunkcyjne urządzenie jest wykorzystywane w różnych obszarach, wszędzie tam, gdzie potrzebne jest uzyskanie wysokiego ciśnienia w związku z transportem mediów, na przykład papieru. Pompy mają swoje zastosowanie w różnorakich aplikacjach ssących, do których zalicza się klimatyzacja i wentylacja mechaniczna. Sprężone powietrze z pomp można wykorzystać do napowietrzania ścieków, przeprowadzenia procesu mieszania w przemyśle chemicznym czy też do przyspieszonej fermentacji w branży spożywczej.

Pompy bocznokanałowe Elmo Rietschle


Firma Elmo Rietschle może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w używaniu technologii ciśnieniowych i próżniowych oraz ogromną wiedzą na temat procesów przemysłowych wraz z ich zastosowaniami. Produkty tej niemieckiej marki, które znajdują się w naszym sklepie, są wykonane z wysokojakościowych materiałów. Zamów pompę bocznokanałową firmy Elmo Rietschle i ciesz się jej wydajnością przez długie lata!
FIRMA
Jako autoryzowany dystrybutor polecamy usługi w zakresie: dostawa urządzeń, dostaw oryginalnych części zamiennych i akcesoriów, doradztwo techniczne, serwis. Oferujemy i dostarczamy pełną gamę pomp próżniowych, dmuchaw i sprężarek.
Created PROVITO
O NAS
...jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem firmy GD ELMO RIETSCHLE i GD THOMAS w Polsce. Posiadamy status głównego partnera serwisowego.
HISTORIA
...działmy na rynku polskim od 1993 roku. Oferujemy Państwu i dostarczamy pełną gamę pomp próżniowych, dmuchaw i sprężarek. Kompleksowa obsługa od dostaw przez wdrożenia po serwis.
GAREN POST
Pompy, kompresory i strzykawki laboratoryjne
garenpost
Wróć do spisu treści