Pompy, kompresory i strzykawki laboratoryjne
garepost
Przejdź do treści

Pompki perystaltyczne Thomas - zastosowanie


Pompki perystaltyczne znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Można je znaleźć w urządzeniach do transfuzji krwi, maszynach do dializy i systemach dożylnego podawania płynów. Pompy perystaltyczne znajdują też szerokie zastosowanie w przemyśle spożywczym. Wykorzystywane są na przykład do pasteryzacji mleka. Pompa służy również do pompowania wody w zbiorniku toaletowym.

Pompka perystaltyczna Thomas - zasada działania


Pompa perystaltyczna to rodzaj pompy wyporowej, która działa poprzez wyciskanie płynu wzdłuż rurki. Działanie pompujące zachodzi, ponieważ rurka jest zwężona przez wewnętrzną obracającą się taśmę lub urządzenie podobne do wałka, zwane kołem perystaltycznym. To koło ma kolce na obwodzie, które przebijają rurkę i powodują jej zapadanie się na siebie podczas obracania, tworząc w ten sposób próżnię po jednej stronie koła, gdzie cały płyn musi zostać wciągnięty, aby wypełnić tę przestrzeń. Proces pompowania za pomocą pompy perystaltycznej można podzielić na cztery etapy: wlot, sprężanie, dostarczanie i odprowadzanie.
FIRMA
Jako autoryzowany dystrybutor polecamy usługi w zakresie: dostawa urządzeń, dostaw oryginalnych części zamiennych i akcesoriów, doradztwo techniczne, serwis. Oferujemy i dostarczamy pełną gamę pomp próżniowych, dmuchaw i sprężarek.
Created PROVITO
O NAS
...jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem firmy GD ELMO RIETSCHLE i GD THOMAS w Polsce. Posiadamy status głównego partnera serwisowego.
HISTORIA
...działmy na rynku polskim od 1993 roku. Oferujemy Państwu i dostarczamy pełną gamę pomp próżniowych, dmuchaw i sprężarek. Kompleksowa obsługa od dostaw przez wdrożenia po serwis.
GAREN POST
Pompy, kompresory i strzykawki laboratoryjne
garenpost
Wróć do spisu treści