Pompy, kompresory i strzykawki laboratoryjne
garepost
Przejdź do treści

Elmo Rietschle - historia firmy


Historia Elmo Rietschle sięga już początków poprzedniego wieku, kiedy to firma, jeszcze pod nazwą Elmo, otrzymała cesarski patent na pierwszą na świecie pompę próżniową z pierścieniem cieczowym. Właśnie wtedy pompy próżniowej użyto do pierwszego niemieckiego odkurzacza. Później przyszedł czas na kolejne innowacyjne produkty, takie jak powstała w 1963 roku dmuchawa bocznokanałowa, która zrewolucjonizowała rynek zastosowań ciśnieniowych i próżniowych. Choć na przestrzeni lat firma dołączała i odłączała się od różnych spółek, zmieniając nazwy, ostatecznie producent Gardner Denver przejął ją na przełomie 2005 i 2006 roku, tworząc znaną nam markę Elmo Rietschle, silną i dominującą.


Niemiecka produkcja urządzeń


Długa historia firmy przekłada się na ogrom zdobytego doświadczenia. Aktualnie w Niemczech znajdują się dwa główne zakłady produkcyjne, które zatrudniają setki wykwalifikowanych pracowników, dbających o to, by spełniać wymagania klientów. Firma kładzie szczególny nacisk na to, by projektowane i wytwarzane maszyny były najwyższej jakości. Elmo Rietschle zawsze stara się zapewnić profesjonalne wsparcie inżynieryjne nie tylko w trakcie zakupu, ale też po sprzedaży. Dziś firma działa nie tylko w Niemczech - może pochwalić się ogromną siecią zakładów produkcyjnych i biur sprzedaży na całym świecie.

Co oferuje firma Elmo Rietschle?


Niemiecki producent ma do zaoferowania bardzo obszerny asortyment urządzeń technologicznych. Do oferty firmy zaliczają się między innymi wentylatory, pompy, dmuchawy i sprężarki różnych rodzajów, które mają szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach przemysłu. W wielu branżach wymagane są tego typu specjalistyczne produkty, od których zależy często cała linia produkcyjna czy prawidłowe działanie wielu urządzeń. Właśnie dlatego Elmo Rietschle dba o to, by produkty były wysokojakościowe i działające bez żadnych zarzutów. Sprawdź ofertę niemieckiej firmy w naszym sklepie i ciesz się specjalistycznym sprzętem przez długie lata!
FIRMA
Jako autoryzowany dystrybutor polecamy usługi w zakresie: dostawa urządzeń, dostaw oryginalnych części zamiennych i akcesoriów, doradztwo techniczne, serwis. Oferujemy i dostarczamy pełną gamę pomp próżniowych, dmuchaw i sprężarek.
Created PROVITO
O NAS
...jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem firmy GD ELMO RIETSCHLE i GD THOMAS w Polsce. Posiadamy status głównego partnera serwisowego.
HISTORIA
...działmy na rynku polskim od 1993 roku. Oferujemy Państwu i dostarczamy pełną gamę pomp próżniowych, dmuchaw i sprężarek. Kompleksowa obsługa od dostaw przez wdrożenia po serwis.
GAREN POST
Pompy, kompresory i strzykawki laboratoryjne
garenpost
Wróć do spisu treści