Pompy, kompresory i strzykawki laboratoryjne
garepost
Przejdź do treści

Jak działa dmuchawa bocznokanałowa?


Dmuchawa bocznokanałowa służy do zasysania oraz sprężenia gazów. Przydaje się wszędzie tam, gdzie wymagane jest uzyskanie bezpulsacyjnego wytwarzania ciśnienia i próżni. Urządzenia to generuje niskie nadciśnienie lub podciśnienie rzędu kilkuset milibarów dzięki pracy wirnika, który zasysa powietrze i przemieszcza je do kanałów promieniowo-bocznych. Co istotne, wirnik osadzony jest bezpośrednio na wale silnika, dzięki czemu nie występuje tam tarcie. To z kolei powoduje, że nie jest konieczne smarowanie silnika, a brak smarów gwarantuje niewystępowanie olejów w sprężonych płynach. Dmuchawy mogą być montowane pionowo lub poziomo w zależności od ich układu, jednak co ważne - nie powinny być narażone na wstrząsy bądź wibracje. Posiadają zawór bezpieczeństwa, który zapobiega przekroczeniu dopuszczalnego ciśnienia w sieci. Przeznaczone są do pracy ciągłej.

Zobacz katalog produktów


dmuchawa bocznokanałowa G-BH2 VELOCIS dmuchawa bocznokanałowa G-BH7 wielostopniowa dmuchawa bocznokanałowa G-BH7

Do czego wykorzystuje się dmuchawy bocznokanałowe?


Dmuchawy bocznokanałowe stosuje się w wielu gałęziach przemysłu. Zazwyczaj spotyka się je w oczyszczalniach ścieków, zakładach chemicznych, a także w transporcie pneumatycznym. Wykorzystywane w formie kompresora służą do napowietrzania złóż wód: wytwarzają pozbawione pulsacji, czyste sprężone powietrze, które potrzebne jest, aby przeciwdziałać zjawisku powstawania beztlenowego środowiska, a co za tym idzie - wytwarzania kwasu siarkowego. Poza tym stosuje się je w maszynach oraz instalacjach próżniowo-ciśnieniowych do napowietrzania, suszenia lub ewakuacji gazów, a także do usuwania powietrza ze sterylnych pomieszczeń.

Zalety dmuchawy bocznokanałowej


Zalet dmuchaw bocznokanałowych jest mnóstwo. Przede wszystkim charakteryzuje je niski poziom hałasu, ponieważ ewentualne wstrząsy, które występują przy pracy wirnika, ograniczane są do minimum przez wzgląd na wbudowane tłumiki hałasu. Dzięki bezdotykowej pracy wirnika zużycie części jest wyjątkowo niskie. Dużą zaletą jest brak konieczności smarowania, przez co konserwacja urządzenia jest minimalna, a powietrze bezolejowe pozytywnie wpływa na środowisko. Co więcej, instalacja dmuchawy bezkanałowej przebiega bardzo sprawnie, podobnie jak jej obsługa, zaś samo urządzenie jest niewielkie i lekkie.

Dmuchawa bocznokanałowa Elmo Rietschle


Niemiecka firma Elmo Rietschle ma ogromne doświadczenie w tworzeniu produktów związanych z technologią ciśnieniową i próżniową. Oferuje produkty wysokiej jakości z solidnych materiałów. Dmuchawy bocznokanałowe tej marki są doceniane przez klientów na całym świecie. Zamów dmuchawę w naszym sklepie i ciesz się solidną, odporną na uszkodzenia konstrukcją przez długie lata!

FIRMA
Jako autoryzowany dystrybutor polecamy usługi w zakresie: dostawa urządzeń, dostaw oryginalnych części zamiennych i akcesoriów, doradztwo techniczne, serwis. Oferujemy i dostarczamy pełną gamę pomp próżniowych, dmuchaw i sprężarek.
Created PROVITO
O NAS
...jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem firmy GD ELMO RIETSCHLE i GD THOMAS w Polsce. Posiadamy status głównego partnera serwisowego.
HISTORIA
...działmy na rynku polskim od 1993 roku. Oferujemy Państwu i dostarczamy pełną gamę pomp próżniowych, dmuchaw i sprężarek. Kompleksowa obsługa od dostaw przez wdrożenia po serwis.
GAREN POST
Pompy, kompresory i strzykawki laboratoryjne
garenpost
Wróć do spisu treści